«Každý Svoje» - biography, albums, songs, video clips

Alternative-rock / Punk Rock kapela z Prešova, Slovensko

http://bandzone.cz/kazdysvoje


Ta kde bolo, tam bolo za deväť a pol horami a i das za jednym dolom, v krajine kde sa jedli ponorky a potápalo sa v kukurici, sa neviem čo stalo, bo my sme vznikli vof Prešove. Vznikli sme vskutku ňekompľikovanym spôsobom. Po otázke: ” Ta co, robime kapelu?” , zaznelo zborové: ” Ta ňe!” . A to bol presne moment zrodu kapely KAŽDÝ SVOJE. Ten moment si pamätám dodnes, pamätám si úplne jasne, že to bolo presne dakedy pred siedmimi rokmi. To sme zos dvoma špaňelkami a sadou kartonových krabicoch skúšali hrať fantasy power art ska-punk rock, čo nám aj celkom išlo, ale len dovtedy kým nám dachto povedal, že to vôbec neni fantasy power art ska-punk rock. No my ako bojovníci, silný sťa dubová skriňa, sme sa vôbec, ale vôbec, nedali odradiť a veselo sme produkovali jeden fantasy power art ska-punk rockový hit za druhým.


Vyvíjali sme sa vcelku normálne, podobne ako väčšina kapiel. S postupom času sme z kapely odchádzali, vracali sa späť do kapely, brali sme nových členov, lúčili sme sa so starými členmi, lučili sa s novými členmi a vítali sme späť starých členov, začínali nám rásť fúzy a čím ďalej tým sme si kupovali väčšie topánky. Čiže sami vidíte, že išlo o vývoj normálny, ba priam až prirodzený. Aj keď samozrejme nejaké tie výchylky z ničím nerušeného prirodzeného vývoju boli. Napríklad ja, aj keď som bol v skupine s bezproblémovým tuctovým vývojom, som sa doteraz nenaučil jesť tekvicový prívarok, aj napriek tomu, že som počul, že naučiť sa jesť tekvicový prívarok patrí ku klasickému, bežnému vývoju kapely. Asi najväčšou neprirodzenou výchylkou z vývoja, našej fantasy power art ska-punk rockovej kapely, bol rok, keď sme sa premenovali na DVA FALATY CHĽEBA a začali hrať neo trash elektro pop techno. Sami vidíte, že to bol veľký a naozaj neobyčajný skok. Áno súhlasím s vami. Skočiť z fantasy power art ska-punk rocku na neo trash elektro pop techno je neprirodzené, povedal by som až neočakavateľne neprirodzené. Ale aj napriek tomu sme s projektom DVA FALATY CHĽEBA zažili celkom príjemnú odozvu publika na prvom ročníku imROCK festu v letnej terase Caribic v Prešove.


Ale ako sa končila jeseň 2006, tak sa končil aj názov DVA FALATY CHĽEBA, keďže sme si zohnali nového basgitaristu i gitaristu, ktorí nechceli hrať neo trash elektro pop techno, vrátili sme sa späť k fantasy power art ska-punk rocku. Ale keďže nám ešte stále vraveli, že to čo hráme neni vôbec fantasy power art ska-punk rock tak sme sa na to vykašľali a začali sme hrať KAŽDÝ SVOJE, čo hráme doteraz.


zdroj: http://www.kazdysvoje.wbl.sk/index.php?menu=2