Юрко Вовкогон: творчість під час загрози життю
UKRAINE! UNMUTED · 59 minutes ·

Юрко Вовкогон: творчість під час загрози життю

«Війна – це шокова терапія. Це травма, яка пробуджує творчість та підвищує рівень поезії в суспільстві». Як мистецтву рефлексувати про війну? Чи можна розповідати про війну в Україні, не перебуваючи в Україні? Чому митцям важливо працювати з військовими? Чи ефективна арттерапія в реабілітації? Які теми війни мистецтво не проговорює? Коли відбувається надмірна героїзація та спрощення?

Про війну, мистецтво та творчість під час безпосередньої загрози життю говоримо з Юрком Вовкогоном, культурним менеджером, у восьмому, останньому, епізоді першого сезону подкасту UKRAINE UNMUTED. Юрко був на фронті двічі: у 2014 та у 2022. Зараз він лікує поранення в Ризі. Наша Євгенія Нестерович переосмислює з Юрком його проєкт «Рани» як місце спогаду травми, дискутує про роль та місію мистецтва та аналізує українську культуру в контексті спільної травми. «Як і багато людей, я усвідомлював, що буде війна і буде опір. Але я не сподівався на такий рівень загальнонаціонального піднесення. Усе, про що ми мріяли ще студентами, розвиваючи в собі націонал-футуризм, збулося. Майбутнє – це хіба зорельоти під синьо-жовтими прапорами й мальви на Марсі».

Подкаст UKRAINE UNMUTED з Євгенією Нестерович – це спільний проєкт Radio SKOVORODA та Інституту стратегії культури з нагоди п’ятого триєнале сучасного українського мистецтва «Український зріз» у Каунасі. Слухайте на SoundCloud, Spotify, Google та Apple podcasts. Подкаст вдалось створити в межах програми Supporting Journalim in Distress, яку реалізує ГО «Львівський медіафорум» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Comments (0)

You Must Be Logged In To Comment

Similar podcasts

Психологи під час війни

Війна в Украіні🇺🇦 - кризова психологія, бізнес, менеджмент, продажі, нейропсихологія

Без оголошення війни

Тут-і-тепер

Простими словами

В Еквадорі тільки дівчата

Суспільне Казки

Історія у звуках. Пісні спротиву